Kiğılı

Kiğılı’da Neler Oluyor?

Evet arkadaşlar herkese merhabalar, bugün birçok kişini takip ettiği, tekstil sektörünün devlerinden biri olan markayı ele alacağız. Pandemi sürecinde hiç beklenmedik bir atılım yaparak mevcut e ticaret sitelerinde market ürünleri de satmaya başladılar. Peki neden? Birçok kişi “şirket kötüyo gidiyor” dedi. Birçok kişi “market ve tekstil ne alaka” dedi. Ama asıl mesele neydi? Hadi gelin hep beraber bunu öğrenelim.

Kiğılı Ceo’su Sayın Hilal Suerdem ile yaptığımız canlı yayında bu soruyu bizler de yönelttik. Hilal bey çok açıklayıcı bir şekilde sorumuzu cevapladı. Mevcutta e ticaret sitelerinde zaten satış yapıyorlardı. Ama gözden kaçırdıkları bir nokta vardı. Taaki pandemi sürecinde müşterilemizin neye ihtiyacı var sorusu akla gelene kadar. Bu olayı kavradıktan sonra kritik yaparak müşteri ihtiyaçlarını belirlediler. Hilal bey, “Biz bu işe başlarken hiç kâr etmek için başlamadık, temel amacımız müşterilerimize hizmet sunmaktı” dedi. Akabinde müşterilerden bu çalışmaları için birçok teşekkür mesajı da aldıklarınıda ekledi. Kiğılı için gelen teşekkür mesajları onları en çok sevindiren ve motive ettiren bir olay olduğunuda sözlerine ekledi. Yani Kiğılı market ürünleri satışını sadece müşterilerine hizmet etmek ve yardımcı olmak için girdiğini anlıyoruz. Zaten market ürün satışlarını kısa bir süre sonra sonlandıracaklarını söylediler.

Buradaki temel amaç müşterilerine karşı borçlu hissedip hizmet etmeleri olduğunu gördüm. Büyük markaların aslında para için, satış için değil müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için çalıştıklarını gördüm. Burdan da ilk benden duyun istedim. Yeni bir girişim başlatacaklarını söylediler. Bu süreçteki başarılarından dolayı birçok market place teklifi almışlar. Bu teklifleri değerlendirdikten sonra bir e ticaret girişimleri olacak. Tabi Kiğılı markası adı altında olmayacak. Bu bilgiyide burdan ilk benden duymuş olun 🙂 .

Buradan çıkaracağımız ana fikir bence para odaklı değil hizmet odaklı planlarımızı yaparsak birçok bakımdan daha çok kazanacağız. Aynı zamanda iş kollarımızı en kısa süre içinde internet ile birleştirmemiz lazım.

Bugünkü yazımın sonuna geldik. Bir sonraki yazımda buluşmak dileği ile sağlıcakla kalın 🙂 .

Yorum Ekleyin

E-Mail adresiniz gizli kalacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.